İBB Başkan Adayı Kurum: İstanbul’u depreme hazırlıklı hale getirmek zorundayız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olan Murat Kurum, Üsküdar’da düzenlenen ‘Kahramanmaraşlılar ile Sahur Sofrası’ programında vatandaşlarla bir araya geldi. Programda yaptığı konuşmada Kurum, İstanbul’u depreme hazırlıklı hale getirmenin ve trafik sorununu çözmenin önemine vurgu yaptı.

İBB Başkan Adayı Kurum: İstanbul’u depreme hazırlıklı hale getirmek zorundayız
Yayınlama: 24.03.2024
Düzenleme: 24.03.2024 22:57
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olan Murat Kurum, Üsküdar’da düzenlenen ‘Kahramanmaraşlılar ile Sahur Sofrası’ programında önemli açıklamalarda bulundu. Programda yaptığı konuşmada Kurum, İstanbul’u depreme hazırlıklı hale getirmenin önemine vurgu yaparak, “Yeni acılar yaşamak istemiyoruz. Başka evlatlarımızı, yavrularımızı toprağa vermek istemiyoruz. İstanbul’a hizmet etmek için yola çıktığımız ilk günden itibaren şunu söyledik; ‘İstanbul’u depreme hazırlıklı hale getirmek zorundayız'” dedi.

Kurum’un programdaki konuşması şu şekilde devam etti: “İstanbul’a hizmet etmek için yola çıktığımız ilk günden itibaren deprem gerçeğini göz ardı etmemeliyiz. İstanbul’da yaşayan herkesin güvenliğini sağlamak için depreme karşı hazırlıklı olmalıyız. Bu kapsamda, şehrin altyapısını güçlendirme ve deprem riskini en aza indirme çalışmalarına devam edeceğiz.”

Programda ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum’un yanı sıra Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank, İstanbul Milletvekili Rabia İlhan, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Erdem Demir, Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu (Maraş-Fed) Başkanı Uğur Yinanç ve çok sayıda vatandaşın katıldığı belirtildi.

Kurum ayrıca, depremzedelerin yanında olduklarını ve yaşanan felaket sonrasında hızlı bir şekilde harekete geçtiklerini ifade ederek, depremzede kardeşlerin yanında olacaklarını ve İstanbul’un güvenliğini sağlamak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Programın sonunda konuşan Kurum, İstanbul’un depreme hazırlıklı hale getirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Sırtımızı yasladığımız yer milletimizdir. İstanbul’u gelecek nesiller için güvenli hale getireceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.