Siyaset

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 104. yıldönümü nedeniyle düzenlenen özel oturuma katılmaması dikkat çekmişti. Bahçeli’nin oturuma katılmama nedeninin hem DEM Parti’nin yönetiminde bulunan Mardin ve Diyarbakır büyükşehir belediyelerinde yaşanan krizler olduğu hem de Meclis’te tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay...
CHP lideri Özgür Özel, erken seçime ilişkin olarak Millet erken seçim isterse ben de haydi derdim. Böyle giderlerse yakın dedi.
İYİ Parti Milletvekili Rıdvan Uz, İYİ Parti kurultayı öncesi yaptığı yazılı açıklamada delege listesinde usulsüzlükler yapıldığını iddia etti. Uz, Bu talihsiz ve üzücü vaka karşısında hukuki girişimler gün içinde gerçekleştirilecektir dedi.
Yeniden Refah Partisi (YRP) Ümraniye Belediye Başkan Adayı Orçun Şekercioğlu, 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Ümraniye Manşet Gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Şekercioğlu, seçim süreci ve sonuçları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Seçim sonuçlarını değerlendiren Şekercioğlu, YRP’nin Ümraniye’deki performansını başarılı bulduğunu ifade etti. Belediye meclisine giremeseler de Partisinin kazandığı oy oranının memnuniyet verici...
Önceki gün yapılan AK Parti MKYK toplantısında spordaki son gelişmeler de konuşuldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben artık Fenerbahçeli değilim, Milil Takım'ı tutuyorum" esprisi yaptı.
CHP'li belediye başkanları, il ve parti yöneticileri, Genel Başkan Özgür Özel'in başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti. Özel, Anıtkabir Özel Defteri'ne, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk seçimlerinde, kurduğunuz ve bizlere emanet ettiğiniz partimizi, ilkelerinizden sapmadan, gösterdiğiniz rotadan milim şaşmadan birinci parti yaptık diye yazdı.
Son dakika haberi... CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yerel Yönetimler Çalıştayı'nda konuştu. Yüzde 25'lik cam tavanı nasıl kırdıklarını anlatan Özel, 'kilidi açan 3 anahtarı' tek tek sıraladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Toplantısı’nda, MKYK üyelerinin yerel seçimlerdeki yenilgi ile ilgili “Küskün AKP’liler başka adaylara çalıştı. Bu kadar seçmenin sandığa gitmeyeceğini öngöremedik. Bazı arkadaşlarımız nefsine yenik düştü” savunmasını yaptığı kaydedildi.
31 Mart yerel seçimlerine “hür ve müstakil” olarak girip umduğunu bulamayan İYİ Parti, 27 Nisan’da yapılacak seçimli olağanüstü kongreye hazırlanıyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün Saraçhane’deki İBB Başkanlık Binası Meclis Salonu’nda, 15 farklı ülkeden “Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali” için İstanbul’a gelen çocuklarla bir araya geldi.
Yerel seçimlerden birinci parti çıkan CHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapılacak görüşmeye sıcak gündem maddeleriyle gidecek. Parti içi kurulların, önceki dönem genel başkanların ve belediye başkanlarının fikirlerini alacağını belirten CHP lideri Özgür Özel, “Nezaket ziyareti olmayacak. Türkiye’nin gelecek dönemine ilişkin bir görüşme olacak” dedi.