Sağlık

Aile Danışmanı Ebru Özer Özkul, anksiyetenin kişinin kaygı, korku gibi duygulara karşı kontrol edemediği tepkiler vermesine neden olan ve yaygın görülen bir rahatsızlık olduğunu söyledi. Anksiyete türleri ile ilgili bilgi veren Özkul, anksiyete ile nasıl başa çıkılabileceğini anlattı.
Fazla tuzun insan sağlığı için zararlarına dikkat çeken Uzman Diyetisyen Ege Ramadanoğlu, “Fazla miktarda tuz alımı hipertansiyon başta olmak üzere kardiyovasküler hastalıklar, inme, böbrek hastalıkları, osteoporoz ve bazı kanser türleri gibi çeşitli hastalıklar için önemli bir risk etmenidir” dedi.
Zeytinyağı, uzun zamandır faydaları araştırmalara konu olan Akdeniz diyetinin önemli bir bileşeni. Peki, vücudumuz için olduğu kadar beynimiz için de faydalı olabilir mi?
Gün içinde içilen suya bir tutam tuz eklemenin 4 şaşırtıcı faydası.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), yabancı uyruklu hastaların sağlık harcamalarının Sağlık Bakanlığınca ödeneceği iddialarına dair açıklama yaptı.
Bugün düzenlenen İstanbul ve Ankara Tabip Odası seçimlerinin sonuçları açıklandı? Peki seçimi kim kazandı? İşte İstanbul ve Ankara Tabipler odası seçim sonuçları...
İngiliz-İsveçli çok uluslu ilaç ve biyoteknoloji şirketi AstraZeneca, mahkeme belgelerinde ilk kez Covid-19 aşısının nadir görülen bir yan etkiye neden olabileceğini kabul ederek, milyonlarca poundluk bir tazminat ödemesinin önünü açabilecek bir geri dönüş yaptı.
Bahar aylarının gelmesiyle birlikte kene ısırma vakalarında da artış başladı. Yurttaşların kene ısırmalarına karşı uyguladıkları 'sigara basmak' ve 'kolonya dökmek' yöntemlerinin ölüme yol açabileceği uyarısı yapıldı.
Fizik tedavi branşında lokal enjeksiyonların eklem içine, eklem yanına, kaslardaki tetik noktalara, tendonlara, omurgaya, bağlara yapılabildiğini ifade eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzm. Dr. Fırat Altay, “Eklem enjeksiyonunun temel hedefi, ağrıyı azaltmak ve eklem hareket kabiliyetini artırmaktır” dedi.
271 olan özel hastane sayısı AKP’nin iktidarıyla birlikte 572’ye yükseldi. Kamu hastanelerinde 2021’de 24 bin 264 yoğun bakım yatağı varken, bu sayı 2022’de 24 bin 142’ye geriledi.
Cilt kanserinin en ölümcül türü olan melanoma karşı dünyanın ilk kişiselleştirilmiş mRNA aşısının denemesi İngiltere'de yapılıyor.