EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, eğitimde yapay zekanın kullanımına yönelik süreçleri değerlendirmek ve ulusal düzeyde yürütülecek çalışmaları belirlemek amacıyla 'Eğitimde Yapay Zeka Uygulamaları Uluslararası Forumu' düzenlenecek.
Çocuklarının öğrenim gördüğü okulun “proje okul” kapsamından çıkarılıp “sınavsız” öğrenci alacağını düşünen veliler tepki gösterdi. Eğitimciler ise proje okullarının amacından uzaklaştırılıp birçoğuna tarikat ve cemaat bağlantılı yöneticiler atandığını iddia etti.
Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları, kamuda çalışmak isteyen memur adayları tarafından sorgulanıyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan 2024 KPSS başvuru ve sınav takvimi sonrasında, başvuru tarihleri belli oldu. Peki, 2024 KPSS başvuruları ne zaman? KPSS lisans sınavları ne zaman?
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 25 Şubat'ta uygulanan 2024 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2024-YÖKDİL/1) sonuçları belli olmuştu. Peki, YÖKDİL 2 başvuruları ne zaman? 2024-YÖKDİL/2 ne zaman yapılacak?
“Eğitim felsefesinden vazgeçiliyor” vurgusu yapan akademisyenler ve mezunlar, “Siyasi müdahale karar mekanizmalarını kontrol etmek istediği için kurumsal çöküş şaşırtıcı değil” açıklaması yaptı.
Ramazan bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla birlikte ara tatil ve bayram tatil birleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.
Lise öğrencisi Baran Ekin Canpolat, CERN tarafından düzenlenen kampa kabul edildi. 650 kişi arasından ilk 60’a giren Canpolat, bilim insanlarının yapacağı deneylerde yer alacak.
Milli Eğitim Bakanlığı, 2024 yılı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına yönetici görevlendirme sonuçlarını açıklandı. Görevlendirme sonuçlarına, E-Devlet ve MEBBİS üzerinden ulaşılabilecek.
Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 2 Haziran'da yapılacak merkezi sınav başvurular yarın saat 17.00'ye kadar yapılabilecek.
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 26-27 Mart'ta yapılan ülke geneli ortak sınavların soru ve cevapları yayımlandı.
Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sınavları 16-17 Mart tarihleri arasında tamamlandı. Sınavlara katılım gösteren öğrenciler, sınavların üzerinden günler geçmesi nedeniyle sonuçlara yönelik araştırmalarını hızlandırdı. Peki, AÖL (Açık Öğretim Lisesi) 2.dönem sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL (Açık Öğretim Lisesi) 2.dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?