Otomobil

Çin’den ithal edilen elektrikli otomobillerden sonra diğer yakıt türlerine de ek vergi getirilmesine yönelik tartışmalar sürüyor.
Tüketicilerin TOKKDER üyesi olan, yaygın ofis ağı bulunan kurumsal şirketleri tercih etmeleri gerektiğini belirten Kağan Yaşa, “Bu noktada girilen internet sitelerinin dikkatli şekilde incelenmesi şart” dedi.
Berteks Şirketler Grubu kuruluşlarından Neskar Otomotiv, Citroen ile işbirliği yaptı. Neskar Yönetim Kurulu Başkanı A. Berk Noyan: Sevdiğimiz otomobilleri müşterilerimizin satışına sunmayı ve kendi deneyimlerimizden yola çıkarak ürünlerimizi pazarlamayı Neskar ailesi olarak ilke edindik dedi.
Anadolu Isuzu, 31 Mayıs tarihine kadar sürecek yaz bakım kampanyasıyla kaçırılmayacak avantajlar sunuyor. Kampanya kapsamında yedek parça indirimleri, yakıt çeki hediyesi, ücretsiz sağlık ve 40 nokta bakım kontrolü gibi fırsatlar bulunuyor.
Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) 2024 yılının ilk 4 aylık dönemine ilişkin verileri açıkladı. İlk 4 ayda sektördeki toplam üretim 474 bin 947 adet olarak gerçekleşti.
Peugeot Inception konsept otomobili ve Hypersquare direksiyon kontrolü, 22-25 Mayıs'ta Paris'te gerçekleştirilecek VivaTech Fuar'ında sergilenecek.
Alfa Romeo ve Jeep, Türkiye'de artan müşteri talebine yanıt vermek üzere bayi ağını genişletiyor.
TÜVTÜRK, milyonlarca araç sahibini ilgilendiren değişikliği duyurdu. Araç muayenesinde süre değişti. Buna göre; yeni bir araç satın alan sürücüler için ilk 3 yıl boyunca muayene yaptırma zorunluluğu ortadan kaldırıldı.
Ağır ticari araçlar sektöründe yılın ilk çeyreğinde pazar daralırken 2024'ün gelecek dönemlerinde hareketlilik öngörülüyor.
Mayıs ayı itibarıyla trafik sigortalarında yeni dönem başlıyor. Bunda böyle zamda üst sınır maliyet endeksine göre belirlenecek. Peki bu ne demek oluyor? İşte sürücüleri yakından ilgilendiren gelişmenin detayları...
ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Çin, Almanya ve ABD gibi büyük pazarlarda bazı modellerinin fiyatlarında indirim yaptı.