Enflasyon ne zaman açıklanacak?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanacak olan nisan ayı enflasyon verileri, mülk sahipleri ve vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Peki, Enflasyon ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Enflasyon beklentisi ne yönde?

Enflasyon ne zaman açıklanacak?
Yayınlama: 03.05.2024
A+
A-

Mayıs ayı kira artış oranının da belli olacağı nisan ayı enflasyon verileriyle, sözleşmesi biten işyeri kiracıları güncel TÜFE’ye göre zam artışı yapacak. Öte yandan memur ve emekli zammında belirleyici olan 4 aylık enflasyon farkı da belli olacak. Peki, Enflasyon ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Enflasyon beklentisi ne yönde? 

Enflasyon ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Enflasyon beklentisi ne yönde?

ENFLASYON VERİLERİ NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından nisan ayı enflasyon verilerinin açıklanacağı tarih belli oldu. Nisan ayı enflasyon verileri 3 Mayıs 2024 Cuma günü saat 10.00’da açıklanacak.

Enflasyon ne zaman, saat kaçta açıklanacak? Enflasyon beklentisi ne yönde?

ENFLASYON BEKLENTİSİ NE YÖNDE?

AA Finans’ın Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 3 Mayıs Cuma günü açıklanacak nisan ayı enflasyon verilerine ilişkin beklenti anketi, 14 ekonomistin katılımıyla sonuçlandı. Ekonomistlerin nisan ayı enflasyon beklentilerinin ortalaması yüzde 3,22 oldu. Ankete katılan ekonomistlerin nisan ayı için enflasyon beklentileri en düşük yüzde 2,80, en yüksek yüzde 3,80 aralığında yer aldı. Ekonomistlerin nisan ayı enflasyon beklentilerinin ortalamasına göre, bir önceki ay yüzde 68,50 olan yıllık enflasyonun yüzde 69,87’ye çıkacağı öngörülüyor.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.