“CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, 1 Mayıs İçin Taksim Meydanı’na Davet Etti”

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, 1 Mayıs İşçi Bayramı için Taksim’e çağrı yaparak, CHP İstanbul İl Örgütü’nün saat 10.00’da Saraçhane’de buluşarak Taksim’e yürüyeceğini duyurdu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise 1 Mayıs kutlamaları için Taksim Meydanı’nda toplanılmasına izin vermeyeceklerini açıklamıştı.

“CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, 1 Mayıs İçin Taksim Meydanı’na Davet Etti”
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, 1 Mayıs İçin Taksim’e Çağrı Yaptı: İçişleri Bakanlığı’nın İzni Olmaksızın Yürüyecekler

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, 1 Mayıs İşçi Bayramı için Taksim’e çağrı yaptı. CHP İstanbul İl Örgütü, 1 Mayıs saat 10.00’da Saraçhane’de buluşarak Taksim’e yürüyecek.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı duyuruda, “1 Mayıs’ta Taksim’e! Emeği, adaleti, sömürüden arınmış düzeni savunmak için hep birlikte Taksim’e yürüyoruz. 1 Mayıs Çarşamba Toplanma alanı: Saraçhane Saat: 10.00.” ifadelerini kullandı.

Ancak, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya daha önce yaptığı açıklamada, 1 Mayıs kutlamaları için Taksim Meydanı’nda toplanılmasına izin vermeyeceklerini duyurmuştu. Yerlikaya, güvenlik gerekçesiyle Taksim Meydanı’nda kutlamalara izin verilmeyeceğini belirtmişti.

Bu durumda, CHP İstanbul İl Örgütü’nün Taksim’e yürüme kararı, izin alınmaması sebebiyle dikkat çekiyor. CHP’nin bu kararı, 1 Mayıs’ın simgesi olan Taksim Meydanı’nda kutlamaların gerçekleştirilmesi talebini yansıtıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.