Öğretmen Atamaları Hakkında Açıklama

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, öğretmen atamalarına yönelik soruya; ise “Takvim çalışmaları ve sayı çalışmaları yapılıyor. Kısa sürede açıklanır” diye yanıt verdi.

Öğretmen Atamaları Hakkında Açıklama
Yayınlama: 30.04.2024
Düzenleme: 30.04.2024 20:43
A+
A-

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Çelik, yeni anayasa görüşmeleri ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e yönelik eleştirilere ilişkin konuştu. Şimşek ve ekibine olan desteğin tam olduğunu belirterek, “Meclis Başkanı’mızın yürüttüğü çalışmalar, partilerin Anayasa tekliflerinin olması ama Anayasa’nın milletin Anayasası olması şeklindeki prensip şeklinde sürüyor. Biz de bunlara olumlu yaklaşıyoruz. Ekonomi yönetimiyle ilgili spekülasyonlar yapılıyor. Mehmet Şimşek ve ekibine olan desteğimiz tamdır. Politikalarını tam olarak destekliyoruz. Bu çerçevede politikalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“AKSAYAN YERLER HER ZAMAN DÜZELTİLEBİLİR”

Çelik, “İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu’nun parlamenter sistem haricindeki görüşmelere kapıyı kapattığını” belirten bir soruya, “Cumhurbaşkanlığı makamı ile başbakanlık arasındaki çelişki askeri ve yargı vesayetini doğuruyor. Türkiye’nin çağdaş sivil bir anayasaya ihtiyacı var. Aksayan yerlerin her zaman düzeltilmesi mümkündür” yanıtını verdi.

Öğretmen atamalarına ilişkin bir soruya ise Çelik, “Takvim çalışmaları ve sayı çalışmaları yapılıyor. Kısa sürede açıklanır. Kendileri her zaman bizim gündemimizde. Genç arkadaşlarımızın atanma konusundaki arzularını son derece saygıyla karşılıyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Hamas’a yönelik eleştirileri hakkında Çelik, “Biz bu açıklamaları yanlış bir açıklama olarak değerlendiriyoruz. Hamas’ın bir terör örgütü olarak nitelenmesi ve suçlanması tamamen yanlıştır” diye konuştu.

“RUTİN OLARAK İSTİŞARELER SÜRÜYOR”

AKP Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki görüşmeye ilişkin soruya ise şu yanıtı verdi:

“Görüşmenin herhangi bir şekilde çeşitli olaylara bağlı olarak da gelişebileceğini belirtmek isterim. Cumhurbaşkanımız MYK toplantımızda da bu konuya değindi. İç ve dış politikaya dair gündemlerin gözden geçirildiğini ifade etti. Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız arasındaki görüşme herhangi bir olaya endeksli değil. Türkiye’de nitelikli bir muhalefet olsun, doğru siyasi rekabetin kurulduğu söylemler ve politikalarla siyasi diyalektik gerçekleşsin. Bu olduktan sonra Türkiye’de siyasetin daha verimli yapılması konusunda yeni kapılar açılmış olur. Umarız yeni dönemde CHP’nin tutumu bu şekilde şekillenir.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.