Ağzımızı açsak karşımıza Kavala çıkıyor diyorlar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapmış olduğu görüşmeye ilişkin gazetecilere yapmış olduğu açıklamada Osman Kavala ve Gezi Davası tutukluları konusunu Erdoğana ilettiğini söyleyerek ”AİHM kararına rağmen inatlaşılmamalı” dedi. Özel Avrupa’da yapmış olduğu ziyaretleri hatırlatarak Türk temsilcilerin Avrupa Parlamentosu’ndaki temaslarında ”Ağzımızı açsak karşımıza Kavala çıkıyor. Saati soruyorsun sen önce Kavala’yı çıkar diyorlar” dediğini aktardı.

Ağzımızı açsak karşımıza Kavala çıkıyor diyorlar
Yayınlama: 04.05.2024
Düzenleme: 04.05.2024 13:43
A+
A-

CHP Genel Başkan’ı Özgür Özel, ABB Başkanı Mansur Yavaş’a yaptığı ziyaret sonrası açıklamalarda bulundu.

Özel Avrupa’da yapmış olduğu ziyaretleri hatırlatarak Türk temsilcilerin Avrupa Parlamentosu’ndaki temaslarından bahsetti. Özel, Türk temsilcilerin Avrupa Parlamentosunda Türkiye için yapılan her temaslar için ”Ağzımızı açsak karşımıza Kavala çıkıyor. Saati soruyorsun sen önce Kavala’yı çıkar diyorlar” dediğini aktardı.

Özel’in Erdoğan ile görüşmesine ilişkin açıklamaları şöyle:

Osman Kavala ve Gezi Davası Tutuklularının serbest bırakılması talebi:

* Bu konuda en yoğun beklenti işadamlarından tutun Türkiye’nin ekonomisi iyiye gitsin isteyenlerin beklentisidir. AİHM kararına rağmen inatlaşılmamalı.

* Yargı talimat almasın yargı talimatı kendi vicdanından alsın. Türkiye bu cendereden kurtulsun.

* Sayın Erdoğan’a özellikle Tayfun Kahraman’ın Bülent Arınç’la ve kendisiyle yaptığı konuşmayı satır satır hatırlattım ve belgeleri kendisine bıraktım. Sayın Erdoğan’a şunu sordum, dedim ki, ‘Bülent Arınç’la görüştüğünde siz yurtdışındaydınız, ‘Cumhurbaşkanı dönmesin, bakanlar istifa etsin, yönetimi bize bırakın’ dedilerse hiçbirini cezaevinden çıkarmayın. Bu bir darbe girişimidir.’ Ama ne demişlerdi? ‘Ağaçları kesmeyin, buraya kışla yapmayın, AKM’yi yapmayın, bir de gaz fişeğini silah gibi kullanmayın’. Bu talepler son derece masum talepler.

28 Şubat tutuklamaları:

* Ben büyük dramı anlattım talebimizi ilettim  ancak kendisinin değerlendirmesini kamuoyunyla paylaşmam doğru olmaz. 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.