Yurt dışı borçlanmasıyla aylık almak isteyenler Dikkat

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan yurt dışı borçlanması yaparak aylık bağlanması müracaatında bulunan sigortalıların belgelerini e-Devlet üzerinden alabileceğini açıkladı.

Yurt dışı borçlanmasıyla aylık almak isteyenler Dikkat
Yayınlama: 19.04.2024
A+
A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yurt dışı borçlanması yaparak aylık bağlanması müracaatında bulunan sigortalıların, “3201 Sayılı Kanuna Göre Aylık Talebinde Bulunanlara Mahsus Beyan ve Taahhüt Belgesini” e-Devlet’ten verebileceğini bildirdi.

Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yurt dışı borçlanması yaparak aylık bağlanması müracaatında bulunan sigortalılarımızın işlemlerini kolaylaştırmak için bir yeniliği e-Devlet üzerinden hayata geçiriyoruz. Müracaatta bulunan vatandaşlarımız Gelir/Aylık/Ödenek Talep Belgesine ek olarak sunulması gereken ‘3201 Sayılı Kanuna Göre Aylık Talebinde Bulunanlara Mahsus Beyan ve Taahhüt Belgesini’ artık e-Devlet üzerinden verebilecek.”

 

Yurt dışı borçlanması yaparak aylık bağlanması müracaatında bulunan sigortalılarımızın işlemlerini kolaylaştırmak için bir yeniliği e-Devlet üzerinden hayata geçiriyoruz.

??Müracatta bulunan vatandaşlarımız ”Gelir/Aylık/Ödenek Talep Belgesine” ek olarak sunulması gereken “3201… pic.twitter.com/4cMl8z3gdr

— Prof. Dr. Vedat Işıkhan (@isikhanvedat) April 19, 2024

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.