Meral Akşener istifa edecek mi? Gözler Genel Merkez’deki açıklamaya çevrildi!

31 Mart yerel seçimlerine, kendi adayları ile seçime giren Meral Akşener yönetimindeki İYİ Parti, büyük bir hezimete uğradı. Partiden Akşener’e yönelik istifa çağrıları gelirken, iki yönetici de istifa etti. Akşener bugün açıklama yapacak.

Meral Akşener istifa edecek mi? Gözler Genel Merkez’deki açıklamaya çevrildi!
Yayınlama: 01.04.2024
A+
A-

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için seçmenler, yurt genelinde sandık başına gitti. İl bazında sadece Nevşehir’i kazanan Meral Akşener yönetimindeki İYİ Parti, ülke genelinde ise yüzde 3 buçuk oy alabildi. Sonuçların netleşmesinin ardından partiden peş peşe istifa haberleri geldi. Yönetime de istifa çağrıları yapıldı.

İYİ parti Geneşl Başkanı Meral Akşener, sonuçların ardından herhangi bir açıklama yapmadan Genel merkezden ayrıldı. İYİ partiden yapılan açıklamada, kapsamlı değerlendirmenin bugün yapılacağı bildirildi.

AKŞENER’E İSTİFA ÇAĞRISI

Sonuçlar tartışmaları ve istifaları da beraberinde getirdi. İYİ partinin Ekonomi Politikları Başkanı Bilge Yılmaz, Akşener’i istifaya çağırarak, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

İSTİFALAR PEŞ PEŞE GELDİ!

Yılmaz, “Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok.” dedi. İYİ Parti Genel İdare kurulu üyesi İrem Yaman da sosyal medya hesabından istifa ettiğini duyurdu.

AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim değerlendirmesi yapmak üzere bugün 14.30’da Genel Merkez’de gazetecilerin karşısına çıkacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.