Memur-Sen’den Atatürksüz mesaj

Memur-Sen, ulusal egemenliğin anlamını bulduğu TBMM’nin açılışının 104. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için yayımladığı mesajda ulu önder Mustafa Kemal Atatürk adını kullanmadı.

Memur-Sen’den Atatürksüz mesaj
Yayınlama: 24.04.2024
A+
A-

En fazla üyeli memur konfederasyonu olduğu için “yetkili konfederasyon” sıfatını taşıyan, toplu sözleşme masasında itiraz ve imza yetkisini elinde bulunduran Memur-Sen’in milli bayramlarda yayınladığı mesajlar dikkat çekiyor. Memur-Sen’in yayınladığı mesajlarda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adı yer almıyor. Memur-Sen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında da bu geleneğini sürdürdü. Memur-Sen’in sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şöyle denildi: “Bağımsızlığımızın sembolü TBMM’nin 104. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyor, kanlarıyla suladıkları bu aziz vatanı bize emanet eden şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.”

Mesaja ek olarak paylaşılan, üzerinde “Türkiye’nin en büyük konfederasyonu” ifadesinin de yer aldığı görselde ise önceki meclis binası ile Türk Bayrağı yer aldı. Ne mesajda, ne de paylaşılan görselde Atatürk yoktu. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın sosyal medyadan yaptığı paylaşımda da şu mesaj yer aldı:

“İstiklal mücadelemizin ve milli iradenin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 104. kuruluş yıl dönümünde bizlere üzerinde özgürce yaşadığımız bir vatan armağan eden şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; bütün çocukların ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.”

Yalçın’ın mesajında da Atatürk adı yer almadı. Yalçın mesajına ek olarak Memur-Sen tarafından da paylaşılan görsele yer verdi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.