CHP Genel Başkanı Özel’den Kılıçdaroğlu’na Yanıt

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Denizli’ye yaptığı ziyarette Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmeye yönelik eleştirilerine yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Özel’den Kılıçdaroğlu’na Yanıt
Yayınlama: 26.04.2024
A+
A-

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Özel, Denizli’de 2004 yılında başlayan AKP yönetimini sonlandıran CHP’li Başkan Nuri Çavuşoğlu ile makamında bir araya geldi.

Özel, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Çok keyifli bir Cuma sabahı yaşıyoruz. Dün gece Denizli’de kaldım. Bugün sabah CHP’nin yönettiği Denizli Büyükşehir ve Denizli Merkezefendi ilçelerinde uyandık. Hemen yanımızda, bugün birazdan gideceğimiz Pamukkale’miz var. Denizli’de 4 belediye hariç, bütün belediyeleri CHP kazandı. Bunu partiye tek başına mal etmiyoruz. Bunu Denizli ittifakı kazandı, Türkiye ittifakı kazandı” şeklinde konuştu.

“DENİZLİ İTTİFAKI KURULDU”

Özel, Denizli’de Türkiye ittifakının kurulduğunu vurgulayarak, ”Denizli’deki çok sevgili, uzun yıllardır mücadele veren sosyal demokratlar, CHP’liler, Denizli ittifakını kurdular. Milliyetçi demokratlarla, muhafazakar demokratlarla, Kürt demokratlarla, her görüşten olan, bu ülkenin vatanına, bayrağına saygılı olan herkesle el ele, omuz omuza Denizli’yle, Türkiye’nin nüfus olarak yüzde 65, ekonomi olarak yüzde 80’e yakınını, ödenen vergi açısından yüzde 87’sini kazandı CHP. Türkiye ittifakına, Denizli ittifakına minnettarız. Üzerine titriyoruz, titremeye devam edeceğiz.”

“KİMSEYİ AYIRMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

CHP lideri Özel, Denizli Belediye Başkanı’nın koltuğunda oturmayı teklif ettiğini anımsatarak, ”Bugün Sayın Başkan gelince nezaketle koltuğu teklif etti. Siyasi partilerin liderleri geliyorlar, belediye başkanlarının koltuğuna oturuyorlar. Bu koltuğa bir kişi oturabilir. Denizlililer kimi oturttuysa o oturur. CHP’nin lideri olmak, siyasi partinin lideri olmak kamu görevi yapan birisinin partisinden seçilmiş olduğu için onun koltuğunu hak etmek anlamına gelmez. Bu koltuk onun koltuğudur. Biz illa Denizli’de bir koltuk ararsak, Ata’mızdan emanet Denizli İl Başkanlığı koltuğu bizim için hazırdır. Gider ve her zaman otururuz. Kimseyi ayırmadan, bütün Denizli’ye hizmet edecek. Kendisini biliyoruz. İl başkanlığı, parti meclisi üyeliği yaptığı süreçten, Denizli Büyükşehir’e aday arama sürecindeki mücadelesinden biliyorum. Son derece enerjik, çalışkan bir arkadaşımız. Denizli’nin de birikmiş sorunlarını hızla çözecek. Birikmiş ve kamuoyunda çokça konuşulan borçlarını ödeyecek. Hizmeti aksatmadan sürdürecek.”

“BU ÜLKEDE YOKSULLUK VE AÇLIK VAR”

Özel, belediye başkanlarından taleplerini 3 kademeli olarak sıraladı. İlk olarak standart belediyecilik hizmetlerinin eksiksiz yerine getirilmesini belirterek, “Vatandaşın belediyeden beklediği suyun akması, çöpün toplanması, sokakların temiz olmasıyla başlayan standart belediyecilik hizmetlerinde en ufak bir eksiklik ve aksaklık beklemiyoruz” dedi. Özel, sosyal projelerin yapılmasını ve yoksullara, emeklilere, bu belediyeden umut bekleyen herkese dokunacak projelerin gerçekleştirilmesini vurguladı. Son olarak, vizyon projelerine geçilmesi gerektiğini, ancak öncelikle yoksulluk ve açlıkla mücadele edilmesi gerektiğini ifade etti.

Özel, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye yönelik ”Sarayla müzakere edilmez mücadele edilir” şeklindeki eleştirisine yanıt verdi. Halka hitap ederek ”Sizlere güç veren, sokaktan korkmayan, meydandan çekinmeyen, müzakere de eden mücadele de eden yepyeni dinamik sonuç alan bir siyaset için yola çıktık. Beraber miyiz?” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.