Yerelde oturan değil, halkla birlikte olan Kazanır

Yayınlama: 16.04.2024
Düzenleme: 16.04.2024 01:01
A+
A-

31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. Kıyasıya bir yarışın sergilendiği Ümraniye ilçesinde İsmet Yıldırım ikinci kez seçilerek, halkın gönlünde taht kurmayı başararak yeniden belediye başkanı seçildi.

Seçimlerde başarıyı yakalamak hiçte zor olmasa gerek, belediye başkanlığında partiden ziyade vatandaş hizmet ve yaklaşıma bakar. Halkın içine inen halkla beraber olan hiçbir belediye başkanının seçim kaygısı olmaz, ister Ak partili olsun, ister CHP’li olsun, ister MHP’li olsun hiç fark etmez halkla beraber olan, halka dokunan bir belediye başkanının baraj derdi, baraj telaşı seçilmemek gibi bir kaygısı olamaz.

Ümraniye’de siyasetin nasıl yapılması gerektiğini ,  zaman zaman hepimiz sohbetlerimizde  tartışırız. Önemli olan siyasetin halkın içinde yapılmasıdır.  Özellikle belediye başkanları   görev süreleri esnasında, halkın içine ne kadar inerlerse okadar halkın ihtiyaç ve taleplerini yakından görme imkanı bulabilirler.

Ancak son zamanlarda yaşananlara bakacak olursak, belediye başkanları bütün işlerini kurmaylarına bırakmış ve sadece kurmaylarından gelen direktiflere göre hareket ediyorlar. İşte asıl yanlış burada yatmaktadır.  Vatandaş ister ki belediye başkanları halkın içine insin, halkın dertlerini sorunlarını dinleyerek, ona göre çalışma ve projelerini sunmaya çalışabilsin.

Örneğin; Ümraniye ’de 31 Mart yerel seçimlerinde görülen Cumhuriyet Halk Partisi, Ak Parti’yi çok zorladı. Üçüncü parti konumuna gelen yeniden refah Partisi,  7.8 gibi bir oyla iyi bir oy aldı.

Bu haliyle buda  bize neyi gösteriyor , sahaya yeni inen bir parti, sadece bir ay gibi çalışma yaparak sayın Orçun Şekercioğlu insanlara dokunarak yüzde.7.8 lik bir oyu Ümraniye ’de partisine kazandırmış oldu. Demek ki sahaya indiğinizde halka dokunduğunuzda iyi sonuçlar elde edilebiliyormuş.

O zaman Siyaseti  tekrar okumanın zamanı geldi. Buda demek oluyor ki  Başkan İsmet Yıldırım bu beş yıl içerisinde daha fazla sahada olursa, daha fazla vatandaşa dokunursa, vatandaşın ihtiyaçlarına çözüm üretecek projelerle halk tarafından yeniden seçilmesi için hiçbir engel yoktur.

Sayın Aykut Erdoğdu Cumhuriyet Halk Partisinden Ümraniye teşkilatının beklemediği ancak Genel merkez tarafından atanarak Ümraniye’ye belediye başkan adayı oldu.

Cumhuriyet Halk partililer peki ne yaptı? Her şeye rağmen  tepeden gelme bir adayda olsa, partinin seçim kazanması adına sineye çekerek, adaylarına destek sundular. Seçilen adaya çok yakın bir oy alındı. Neredeyse Ümraniye’de seçim kazanılacaktı. Halkın istediği bir aday olsaydı CHP seçimin galibi olacaktı. Ak partinin kan kaybettiği bu dönemde Ümraniye belediyesini alma şansını elleriyle geri teptiler bir  çok ilçede seçimi kazanırken, Ümraniye Ak Partiye tekrar hediye edilmiş oldu.

Sonuç itibariyle  Ümraniye halkına, ikinci kez seçilen belediye başkanı sayın İsmet YILDIRIM ‘a hayırlı olsun demek düşer. Biz de Ümraniye Belediye Başkanlığına yeniden seçilen sayın İsmet Yıldırım ’a hayırlı olsun diyoruz.

Yerel de Partiden ziyade halka dokunan, halkın sorunlarına kafa yoran kim olursa olsun bir dahaki adaylığında elbette zorlanmadan tekrar seçileceğine emin olabilirsiniz.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.