İsrail-Filistin savaşı… Han Yunus ve Nusayrat’a saldırı: 15 Filistinli şehit oldu!

Son dakika haberi… İsrail’in Filistin’de başlattığı katliam saldırıları sürüyor. İsrail uçaklarının Gazze’nin Han Yunus ve Nusayrat kamplarına düzenlediği bombardımanda 15 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail-Filistin savaşı… Han Yunus ve Nusayrat’a saldırı: 15 Filistinli şehit oldu!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.11.2023
0
A+
A-

Son dakika İsrail-Filistin savaşı haberleri: İsrail’in, Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı” operasyonu sonrası Filistin’de yeniden başlattığı katliam saldırıları sürüyor.

İşte İsrail-Filistin savaşından dakika dakika son gelişmeler:

08.11: İsrail uçaklarının Gazze’nin Han Yunus ve Nusayrat kamplarına düzenlediği bombardımanda 15 Filistinli hayatını kaybetti.

08.10: İsrail, Gazze’deki çatışmalarda 2 askerinin daha öldüğünü duyurdu.

07.10: Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, İsrail’in Şifa Hastanesi’ne yaptığı baskına ilişkin, “Netanyahu’nun Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne başlattığı askeri kuşatma, yoğun bakımdaki bebekler de dahil herkesi öldürdü.” dedi.

İsrail-Filistin savaşı... Han Yunus ve Nusayrat'a saldırı: 15 Filistinli şehit oldu!

Cumhurbaşkanı Petro, paylaşımında, “(İsrail Başbakanı Binyamin) Netanyahu’nun Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne başlattığı askeri kuşatma, yoğun bakımdaki bebekler de dahil herkesi öldürdü.” ifadesini kullandı.

Bir başka paylaşımında ise İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’in Filistin devletini tanıma konusundaki sözlerine destek veren Petro, “İspanya’nın Avrupa Birliği (AB) dönem başkanlığı vesilesiyle Filistin’e yönelik barbarlığı ve savaşı sonra erdirecek ittifakı kurabiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

06.43: İşgal altındaki Batı Şeria’nın Cenin ve Beytüllahim kentlerine İsrail askerlerinin düzenlediği baskın sırasında açtıkları ateş sonucu iki Filistinli hayatını kaybetti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.