Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörüne Soru (Yorum)

Yayınlama: 18.12.2022
9
A+
A-

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörüne Soru(Yorum)

Geçen hafta yazdığım köşe yazısından sonra birçok e-posta ve mesaj aldım. Kimisi telefonu vererek direk görüşmek istedi ve görüştüm, dahası da olacaktır bekliyorum. Bu yollarla ulaştığım bilgileri paylaşmadan önce bazı sorular yöneltip cevaplar bekleyeceğim. Bir soru soruyorsak vardır elbet bir bildiğimiz…

Şimdi Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörüne yönelik sorularımıza geçelim.

1. İlk başladığınız günden bu güne sizi ziyaret eden siyasilerden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’nin, Bakanımız Nabi Avcı’nın, milletvekilimiz Emine Nur Günay’ın, İl başkanımız Zihni Çalışkan’ın arkalarından onları yerecek cümleler kurdunuz mu?

2. “Vali beyin her dediğini yapmak zorunda mıyız?” dediniz mi?

3. Partililere elimizi verirsek kolumuzu kaptırırız uzak duralım onlardan şeklinde bir ifadeniz oldu mu?

4. Naci Gündoğan’ın rektörlüğü sırasında hiçbir şey yapmadığını, üniversitenin ihtiyacı olan her şeyi yardımcısı olan Yücel isimli rektör yardımcısının yaptığını söylediniz mi?

5. Anadolu Üniversitesindeki göreviniz esnasında Yılmaz Büyükerşen’e bir toplantıda “Bakmayın bunların yanında durduğuma ben aslında sosyal demokrat bir adamım.” cümlesini kurarak takiye yaptınız mı?

6. Karabayırda bir evde sık sık MAKLUBE yediniz mi? Burada fotoğraf çektirdiniz mi?

7. Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcılarından birine onun bir sürü Fetö dosyası var biz koruduk cümlesini kurdunuz mu? Koruduysanız eğer hangi amaçla korudunuz?

8. Anadolu Üniversitesi döneminizde yaptırdığınız soruşturmalarda aldığınız yanıtlar arasında “bizi cemaat evlerine bir rektör yardımcısı götürdü” cümlesi var mıydı? Var ise eğer bu rektör yardımcısı kimdi?

9. İyi Parti CHP vekillerinin ziyaretlerini sayfanızda yayınlayıp sonra hangi amaçla kaldırdınız?

10. Gezi olaylarına sosyal medya hesaplarından yön veren samimi olduğunuz ve çok güvendiğinizi söylediğiniz bir öğretim üyesi dostunuz var mı? Varsa bu kişiyi bir idari göreve getirmeyi düşünüyor musunuz?

11. Ak Parti MKYK üyesi Burhan Sakallı’nın adını genel sekreter yardımcısı olarak almak istediğiniz bir kişi için haberi olmadan neden kullandınız? Burhan bey’in ismi bir şeyleri örtbas etmek için bir kılıf mıydı?

12. Eski Eskişehir Teknik Üniversitesi yönetimini her fırsatta kötüleyerek hiçbir şey yapmadıklarını her şeyi iki ayda sizin yaptığınızı iddia ettiniz mi ve her gelen ziyaretçiye söylediniz mi?

13. Zamanında size selam vermedi diye işçileri çöpe temizliğe verdiniz mi? Rektör olarak kişisel sorunlarınızı devletin makamını kullanarak çözmeye kalktınız mı?

14. “Burada ekibimi sağlam kurmam gerek ayağımı kaydırmaya çalışan birileri var” diyerek paranoyakça tavırlar sergilediniz mi? Varsa böyle birileri bu ayağınızı kaydıracak kişilerin kim olduğunu açıklar mısınız?

15. Üniversiteyi siz mi yoksa şehir dışından bir başkası üniversite içindeki bir iki idari çalışan ile birlikte mi yönetiyor? Siz bir süre sonra zımnen bu üniversiteyi onlara mı teslim edeceksiniz?

16. Kişiye özel kadrolar açıyor musunuz? Bu kadro açtıklarınıza idari görevler de veriyor musunuz?

17. “Seçimlere kadar yapacağımız atamaları durduralım” dediniz mi? Dediyseniz eğer bugünkü iktidarın hoşnut olmayacağı neyi planlamış olabilirsiniz? Yine eğer dediyseniz Seçimlere hangi yönde bel bağladınız?

18. Akademik çalışma arkadaşlarınız için güvenilmez bu, karaktersiz bu, ahlaksız bu, gibi hakaret içeren cümleler kurdunuz mu? Kurduysanız hangi karaktersizliklerini, hangi güvenilmezliklerini, hangi ahlaksızlıklarını gördünüz ve gördüyseniz neden saklıyorsunuz? Sizin dışınızda iyi insanların olduğuna inanmayacak kadar ego sahibi misiniz?

19. Öğrencilerinize devletin bir şey yapmadığını onu bile sizin sağladığınızı ifade eden cümle kurdunuz mu? Kurduysanız devleti ve yönetenleri kötülemekle neyi kazanmayı düşünüyorsunuz?

Şimdilik ama şimdilik benim sorularım bunlar. Seçim öncesi binlerce öğrencisi ve personeli olan bir kurumda bu cümleler kurulmuş ise yorumları ilgililerin ilgisine bırakıyorum.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.