Elon Musk, Media Matters’a dava açtı!

Elon Musk’ın soykırımı savunanlara karşı sergilediği cesurca tavrı birçok şirketin haksız yere tepki göstermesine neden oldu. Elon Musk son olarak Media Matters for America adlı bir sivil toplum kuruluşuna dava açtığını duyurdu.

Elon Musk, Media Matters’a dava açtı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.11.2023
0
A+
A-

Elon Musk, X platformunda reklam vermesini durduran ‘antisemitik’ suçlamaları sebebiyle Media Matters for America adlı bir sivil toplum kuruluşuna dava açtığını duyurdu. Musk, Media Matters’ın yayınladığı raporun sahte olduğunu belirterek suçlamaları kabul etmedi.

Elon Musk, Cuma günü başlayan ve büyük firmaların X platformunda reklam vermesini durduran ‘antisemitik’ suçlamaları sebebiyle Media Matters for America adlı bir sivil toplum kuruluşuna dava açtığını duyurdu.Elon Musk, sahibi olduğu sosyal medya platformu X’in, ‘reklam verenleri platformdan uzaklaştırmak ve X şirketini yok etmek’ amacıyla yayımladığı son rapor nedeniyle Media Matters’a dava açtığını ifade etti.

Elon Musk, Media Matters'a dava açtı!

Teksas Başsavcısı Ken Paxton, davaya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “Halkın, kamusal alana katılımını azaltarak özgürlüğü kısıtlamaktan başka bir şey istemeyen radikal sol örgütlerin planları tarafından aldatılmadığından emin olmak için konuyu yakından inceliyoruz” ifadelerini kullandı.

Musk, Başsavcı Ken Paxton’ın açıklaması sonrasında, “Dolandırıcılığın hem hukuki hem de cezai yaptırımları vardır” dedi.

Elon Musk, Media Matters'a dava açtı!

NELER OLDU?

Media Matters, X platformunda reklamların yanına ‘antisemitik’ içerikler konularak nefret dolu içerikler oluşturduğunu savunduğu bir raporu Cuma günü yayınlamıştı.

Rapor sonrasında suçlamaları kabul etmeyen Musk, haberlerin sahte olduğunu vurgulayarak Media Matters’a dava açtı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.