Cevdet Yılmaz’dan enflasyonda ve istihdam açıklaması

Cumhurbaşkanı Yarımcısı Cevdet Yılmaz, 2023 Temmuz- Eylül “3.Çeyrek” dönemine ilişkin istihdam rakamlarını açıklayarak enflasyon mesajı verdi.

Cevdet Yılmaz’dan enflasyonda ve istihdam açıklaması
REKLAM ALANI
Yayınlama: 18.11.2023
0
A+
A-

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz 2023 Temmuz- Eylül “3.Çeyrek” dönemine ilişkin istihdam, genç işsizlik, ve işsizlik oranları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Enflasyonla mücadele konusunda kararlı adımların atıldığını belirten Yılmaz, ekonomide üretim oluşturma kapasitesini güçlü bir şekilde sürdürdüklerini ifade etti.

Cevdet Yılmaz'dan enflasyonda ve istihdam açıklaması

‘ENFLASYONLA MÜCADELEDE KARARLI ADIMLAR ATILIYOR’

Yılmaz paylaşımında, “Enflasyonla mücadele konusunda kararlı adımların atıldığı bu dönemde; ekonomimiz istihdam oluşturma kabiliyetini güçlü bir şekilde sürdürürken, Genç istihdam da dahil olmak üzere istihdam artıyor, oran oranları gerilemeye devam ediyor.

İŞSİZLİK ORANI BİR ÖNCEKİ ÇEYREĞE GÖRE 9,2’YE GERİLEDİ

2023 Temmuz-Eylül ‘III. Çeyrek’ döneminde; istihdam edilenlerin sayısı bir önceki çeyreğe göre 124 bin kişi artarak 31 milyon 724 bin kişiye yükseldi. 15-24 yaş aralığındaki genç nüfusta işsizlik oranı da bir önceki çeyreğe göre 0,7 puan azalarak yüzde 17,1’e geriledi. İşsizlik oranı ise 0,5 puanlık azalış ile yüzde 9,2’dir” ifadelerine yer verdi.

Yılmaz paylaşımında ilerleyen dönemde daha güçlü ve daha müreffeh bir Türkiye için işsizlikle mücadelede kararlılıklarını ve istihdama uygun politikalar izlemeyi sürdüreceklerini vurguladı.

Enflasyonla mücadele konusunda kararlı adımların atıldığı bu dönemde; ekonomimiz istihdam oluşturma kabiliyetini güçlü bir şekilde sürdürürken, genç istihdam da dahil olmak üzere istihdam artıyor, işsizlik oranları gerilemeye devam ediyor.

2023 Temmuz-Eylül (III. Çeyrek)… https://t.co/i10uu82k8I

— Cevdet Yılmaz (@_cevdetyilmaz) November 17, 2023

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.