Biden’ın onay oranında %40’lık rekor düşüş

Joe Biden’ın onay oranı başkanlığı süresindeki en düşük seviyeye geriledi. Amerikalıların yüzde 57’si Biden’dan memnun değil

Biden’ın onay oranında %40’lık rekor düşüş
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.11.2023
0
A+
A-

Pazar günü yapılan bir ABD medya anketi, ABD Başkanı Joe Biden’ın onay oranının başkanlığı sırasındaki en düşük seviyesine düşerek %40’a ulaştığını gösterdi.

Ankete katılanların %57’sinin Biden’ın ABD başkanı olarak gösterdiği performansı onaylamadığı da eklendi. Ayrıca anket, Eylül ayına göre 8 puanlık bir düşüşle yalnızca %33’ün Biden’ın dış politikasından yana olduğunu gösterirken, Demokratların %30’u da dahil olmak üzere seçmenlerin %62’si, başkanın dış politika tutumundan memnun olmadıklarını söylüyor.

SAVAŞ ETKİLİ OLDU

Ankete göre seçmenlerin görüşleri büyük ölçüde ABD Başkanı’nın İsrail ile Hamas arasındaki anlaşmazlığın çözümüne yönelik yaklaşımından etkilendi. Biden’ın zayıflayan konumu, çoğu İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki savaşta çok ileri gittiğine inanan Demokratlar arasında en çok dikkat çekiyor. Ankette, memnuniyetsizliğin en çok 18 ila 34 yaş arasındaki seçmenlerde görüldüğü ve bunların yüzde 70’inin Biden’ın çatışmaya ilişkin politikasını onaylamadığı belirtildi.
 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.