Azerbaycan’ın haklı mücadelesi rahatsız etti. … Fransa’dan AB ve ABD’ye skandal çağrı

Fransa Dışişleri Bakanlığından Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonunu’Kabul edilemez’ diye tafi ederek AB ve ABD’ye ‘Güçlü bir cevap vermeliyiz” çağrısı yaptı.

Azerbaycan’ın haklı mücadelesi rahatsız etti. … Fransa’dan AB ve ABD’ye skandal çağrı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 19.09.2023
0
A+
A-

Son dakika haberine göre Azerbaycan Savunma Bakanlığı Karabağ’da anayasal yapıyı yeniden tesis etmek amacıyla antiterör operasyonu başlatmasına ilk tepki Fransa’dan geldi. 

Azerbaycan'ın haklı mücadelesi rahatsız etti. ... Fransa'dan AB ve ABD'ye skandal çağrı

AZERBAYCAN’A KARŞI ABD VE AB’YE ÇAĞRI YAPTI

Fransa Dışişleri Bakanlığından Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonuna dair yapılan açıklamada, “Fransa, bu kabul edilemez saldırıya bölgenin güvenliğine yönelik oluşturduğu risklerle orantılı olarak güçlü bir yanıt verilmesi için Avrupalı ve ABD’li ortaklarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor” ifadeleri kullanıldı. BM Güvenlik Konseyi de acil toplantıya çağırıldı.

Azerbaycan'ın haklı mücadelesi rahatsız etti. ... Fransa'dan AB ve ABD'ye skandal çağrı

“AZERBAYCAN SALDIRILARI DERHAL SONLANDIRMALI”

Fransa Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan’ın Karabağ’da başlattığı terörle mücadele operasyonuna dair açıklama yaptı. Açıklamada Azerbaycan’ı saldırılarını, “Fransa, derhal durdurmaya ve uluslararası hukuka saygı göstermeye çağırıyor. Fransa, bu kabul edilemez saldırıya bölgenin güvenliğine yönelik oluşturduğu risklerle orantılı olarak güçlü bir yanıt verilmesi amacıyla Avrupalı ve ABD’li ortaklarıyla yakın iş birliği içinde çalışıyor” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada ayrıca, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’ne konuyu görüşmek üzere acil toplama çağrısında bulunuldu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.